Essay over het boek " The Political Influence of Global NGOs,
Case Studies on the Climate and Biodiversity
Conventions " van Bas Arts
Auteur: Lutz Lindenau
Inleiding 3
Methoden, Concepten, Theorieën en Benaderingen 6
Empirische Bevindingen 9
Kritiek 12
Andere Theorieën en Benaderingen 14
Evaluatie 18
Conclusie 19
Bronnen 21
Inleiding
In het kader van het moduul "Vergelijkende Politicologie" binnen de universitaire opleiding "Politicologie" dient aan het eind een paper in de essayvorm te worden ingeleverd. Het van tevoren besproken referaat over de politieke invloed van globale NGOs wordt nu nog uitgebreid en met andere aanpakken, kritieken en artikelen gecontrasteerd. Het essay is als volgt gestructureerd: op deze inleiding, welke overzicht van de inhoud van het essay, onderwerp, probleemstelling en de individuele/maatschappelijke relevantie schetst volgt een kritische behandeling van de gebruikte methoden, een samenvatting van de empirische bevindingen, een behandeling van kritiek op het boek " The Political Influence of Global NGOs " van Rob Reinalda, een vergelijking met andere theorieën en benaderingen (waaronder een scriptie over de politieke invloed van NGOs op IMF-hervormingen), een evaluatie en ten slotte de conclusie. Als informatiebronnen zou ik naast het boek zelf ,artikelen uit kranten, internet, boekrecensies, de scriptie en andere relevante (studie)literatuur gebruiken, welke in de bronnenlijst vermeld staan.
Als onderwerp heb ik voor het boek " The Political Influence of Global NGOs " gekozen, waar de auteur, Bas Arts, tracht na te gaan in hoeverre NGOs belangrijke politieke actoren zijn. Om de invloed te ′meten′ analyseert Arts in het kader van een multiple gevalsstudie de mate van NGO- inspraak op de formulering en implementatie van de UN Framework Convention on Climate Change (FCCC), en de United Nations Environment Programme`s Convention on Biological Diversity (CBD) in de periode van 1990 - 1995. Een International Non-Governmental Organisation (INGO) definieert de VN als volgt: "Any international organization which is not established by intergovernmental agreements"(Feld and Jordan,1983).Omdat deze definitie een te breed veld van politieke actoren inhoud is in het kader van deze studie voor de definitie van Thompson-Feraru (1974) gekozen: "INGO`s are international pressure groups (...) that have the capacity or desire to influence the course of international relations".Deze definitie is meer specifiek en benadrukt bovendien de ′natuur′ en de doelen van NGOs. Politieke invloed betekent volgens Arts in zijn onderzoek: the achievement of (a part of) one`s policy goal with regard to an outcome in treaty formation and implementation, which is (at least partly) caused by one`s own and intentional intervention in the political arena and process concerned.
Aan het begin van zijn boek schetst Arts een aantal internationale milieuproblemen zoals: zure regen, ontbossing, klimaatveranderingen etc, die er toe hebben geleid dat ze op de internationale politieke agenda zijn gekomen, met name het besluit van regeringen, een internationaal milieubeleid te ontwikkelen op de United Nations Conference on Environment and Development (UNCED) in Rio de Janeiro, Brazilië in 1992. Inhoud van deze conferentie was onder andere globale armoede, gezondheid, afval, milieubescherming en consumptiepatronen in rijke landen. Het wereldwijde actieplan, ook Agenda 21 genoemd, houdt slechts algemene beginselen in terwijl de Klimaat- en Biodiversiteitsverdragen juridisch bindend zijn. FCCC heeft ten doel klimaatveranderingen tegen te gaan en CBD heeft de bescherming van biodiversiteit op het oog. De hedendaagse milieuproblematiek met al zijn bedreigingen en consequenties wordt verder door Arts kort en krachtig uitgelegd. Onder die rond 9000 NGOs, die bij de UNCED aanwezig waren ,was er een verschillende interpretatie m.b.t. succes, hoewel de meerderheid ervan eerder teleurgesteld was over de uitkomsten van de verdragen. Het vermeende falen van NGO vertegenwoordigers om invloed op de UNCED uit te oefenen, heeft de schrijver tot onderzoek aangezet om de invloed van NGOs op de twee conferenties (ECCC, CBD) te bepalen.
[...]
Quote paper:
Lutz Lindenau, 2001, Essay over het boek ' The Political Influence of Global NGOs, Case Studies on the Climate and Biodiversity Conventions ' van Bas Arts, Munich, GRIN Publishing GmbH
This text can be quoted and accessed from this url:
Embed
DOI
Die preußisch-österreichische Allianz im Konflikt und Krieg um Schlesw...
History Europe - Germany - 1848, Empire, Imperialism
Scholarly Paper (Advanced Seminar), 33 Pages
Formatvorlage (Microsoft Word) für eine Diplomarbeit, Masterarbeit, Ha...
Für MS Word 2003 - Update 2010
Presentations, Models, Tutorials, Instructions
Elaboration, 25 Pages
Formatvorlage (OpenOffice) für eine Diplomarbeit, Masterarbeit, Hausar...
Presentations, Models, Tutorials, Instructions
Elaboration, 35 Pages
Formatvorlage / Vorlage zur Erstellung einer Diplomarbeit, Bachelorarb...
Presentations, Models, Tutorials, Instructions
Elaboration, 15 Pages
Formatvorlage / Vorlage für eine Diplomarbeit / Hausarbeit
Für MS Word 2007 - dotx
Presentations, Models, Tutorials, Instructions
Elaboration, 25 Pages
Anleitung zum Erstellen schriftlicher Arbeiten: Der Aufbau einer wisse...
Presentations, Models, Tutorials, Instructions
Elaboration, 20 Pages
Erstellen einer schriftlichen Hausarbeit
Presentations, Models, Tutorials, Instructions
Termpaper, 14 Pages
Grundtechniken wissenschaftlichen Arbeitens
Bibliografieren - Reden - Schr...
Presentations, Models, Tutorials, Instructions
Script, 46 Pages
Ratgeber zur Erstellung wissenschaftlicher Arbeiten. Diplomarbeiten - ...
Presentations, Models, Tutorials, Instructions
Elaboration, 39 Pages
Lutz Lindenau has published the text Essay over het boek ' The Political Influence of Global NGOs, Case Studies on the Climate and Biodiversity Conventions ' van Bas Arts
Lutz Lindenau has uploaded a new text
Global Contexts: Case Studies in International Technical Communication...
Deborah S. Bosley
The Logics of Globalization: Case Studies in International Communicati...
Anandam P. Kavoori
Global Universities and Urban Development: Case Studies and Analysis
Wim Wiewel, David C. Perry
Globalization and Growth: Case Studies in National Economic Strategies
Richard H. K. Vietor, Richard Vietor
Factors influencing FDI A Case Study of Pakistan Telecom Sector
Analysis of Factors: Political...
Mahmood Qaiser
0 comments